شرکت صنایع شیمیایی ریف ایران از شرکت های زیرمجموعه گروه ریف می باشد که با هدف تولید محصولات محیط دوست و مکانیزه سازی تولید انواع رنگ و رزین و با پشتوانه دانش کارشناسان و متخصصان داخلی پا به عرصه صنعت کشور گذارده است.
این شرکت با دارا بودن سالن های متعدد و تجهیزات مدرن و رایانه ای هم اکنون جزو بزرگترین شرکت های تولیدکننده انواع رنگ های ساختمانی ، صنعتی ، اتومبیلی ، ترافیکی ، انواع چسب ومحصولات شیمیایی ساختمان و نیز انواع رزین های آلکیدی ( کوتاه - متوسط – بلند روغن ) ، اکریلیک (حلالی ، واتربیس) پلی استر (اشباع و غیراشباع) و افزودنی های مختلف در کشور می باشد.
شرکت ریف ایران همواره سعی دارد تا با انجام تحقیقات و ارائه راهکارهای مبتنی برتکنولوژی ، محصولات خود را منطبق بر آخرین استانداردهای بین المللی در اختیار مشتریان خویش قرار دهد. در این راستا این شرکت آمادگی تولید انواع رزین براساس درخواست و نظر مشتریان را دارا می باشد.
اهتمام به کیفیت ، توجه ویژه به رضایت مندی مشتریان ، رعایت استانداردهای ملی و تولید محصولات متنوع ، زمینه ساز موفقیت این شرکت و کسب عنوان پرافتخارترین مجتمع تولیدی رنگ و رزین در کشور گردیده است.همت و تلاش مدیران ، کارکنان و کارشناسان مجتمع ریف ایران خاطره تلخ وابستگی به دیگر کشورها جهت تأمین محصولات شیمیایی را از اذهان زدوده و هم اکنون بسیاری از محصولات این مجتمع به خارج از مرزهای میهن اسلامی صادر می گردد.
اعضای هیئت مدیره این شرکت عبارتند از: آقای حمید تباشیری اصفهانی ، آقای آرش منتظری و آقای عبدالغفار واثقی. 
حمید تباشیری اصفهانی از اعضاء هیأت مدیره گروه صنعتی شیمیایی ریف می باشد که حضور در صنعت را طی مدت 25 سال تجربه نموده است.
دانش و پویایی وی سبب ایجاد برند معتبر و محبوب " ریف " در صنایع شیمیایی گردید و این نام تجاری در مدت کوتاهی  توانست جایگاه ویژه ای در صنعت رنگ و رزین کشور برای خود ایجاد نماید.              
حمید تباشیری اصفهانی مدت 14 سال مدیریت عامل شرکت ریف را برعهده داشته است و از اعضاء هیأت مدیره شرکت های خودرنگ ، پلیمر ایران، ایمن ریف آریا،مهدی چلیک رازی از ابتدای تأسیس بوده است.