خدمات مشتریان مجموعه ای از فعالیت هاست که برای ارتقای رضایت مشتری ( که احساس مطابقت با خدمت عرضه شده با انتظار اوست) طراحی شده اند.اهمیت خدمات مشتری ممکن است با توجه به محصول یا خدمت ، صنعت و مشتری متفاوت باشد.میزان موفقیت این گونه ساز و کارها به (داشتن کارکنانی که می توانند خود را با شخصیت مشتری تنظیم کنند) بستگی دارد.در مطالعاتی از پژوهشگران این زمینه بیان شده است که خدمات مشتری نقش مهمی در توانایی موسسه در کسب درآمد دارد.
در این راستا شرکت های صنعتی و غیرصنعتی اقدام به راه اندازی واحدهای مرتبط با این خدمات در مجموعه های خود می نماید.این واحدها با اسامی واحد خدمات مشتریان ، واحد خدمات فروش، واحد پشتیبانی فروش و عناوین دیگر نامگذاری می گردند.
گروه صنعتی و شیمیایی ریف از شرکت پیشرو در خصوص حمایت از مصرف کنندگان و مشتریان خود کلیه این فعالیت ها را از شروع فعالیت خود مورد توجه و اقدام  قرار داده است.
این گروه هم اکنون دارای بزرگترین واحد اطلاعاتی در خصوص مشتریان ، مصرف کنندگان و عرضه کنندگان محصولات خود در کشور بوده و بابت عضویت بیش از 5000 فروشگاه و 20000 مجری و کارشناس رنگ ارتباط مستمر و هدفمندی را به منظور گسترش خدمات خود ایجاد نموده است.
در حال حاضر واحد روابط عمومی و توسعه بازار ریف با انجام اقدامات موثر نظیر نصب تابلوهای سردرب فروشگاه ، ارسال هدایا و تبلیغات ، برگزاری دوره های آموزشی ، ارائه خدمات رفاهی و ورزشی و غیره در راستای خدمات مشتریان فعالیت موثری را به انجام می رساند.
زرد،سرخ و آبی را بهانه نمودیم تا با نمودی از زیبایی سپاسگزار پروردگار هستی باشیم.ریف در فارسی به معنای زمین پرآب و علف وپرنعمت،در عربی به معنای آبادی و در زبان لاتین جزیره مرجانی ترجمه شده است
مجتمع صنایع شیمیایی ریف ایران در سال 1378 در مساحتی به وسعت 55000 مترمربع در ادامه طرح توسعه در قطب صنعتی شیمیایی رازی تاسیس گردید.  این شرکت از ابتدا با اندیشه مکانیزه نمودن تولید رنگ و رزین و انواع محصولات شیمیایی دیگر و با استفاده از تجارب طراحان و مشاوران داخلی و خارجی و بکارگیری تجهیزات مدرن و انواع محصولات شیمیایی دیگر است.